FURNITURE / Tables / Writing desk 10387387
*
nr 1038 7387
WRITING DESK
1960s, oak, length: 161 cm, width: 75 cm, height: 73 cm,
1960-tal, ek, längd: 161 cm, djup: 75 cm, höjd: 73 cm
Estimate:
1000
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday May 16 2016
at 19:14:34
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/5 23:19:13
1
500 kr
12/5 07:14:02
2
Vinnande bud
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord skrivbord
-
1010 TABLE
Eero Sarinen för Knoll International, samt märkt N..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:55
-
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:00
-
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:15
-
8249 TEA TABLE
19th century. Diameter: 86 cm, height: cm, wear.
Auction ends
in a week
27 maj at 19:33
-
1015 DINNER TABLE
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sweden. 'Lovö', Nor..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:58
-
8237 COFFEE TABLE
Asia, med låda & glasskiva. Length: 138 cm, width:..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:32
*
WRITING DESK
Read more about 50/60-tal
nr 1038 7387
WRITING DESK
1960s, oak, length: 161 cm, width: 75 cm, height: 73 cm,
1960-tal, ek, längd: 161 cm, djup: 75 cm, höjd: 73 cm
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday May 16 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/5 23:19:13 | 1 | 500 kr |
12/5 07:14:02 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord skrivbord
-
1010 TABLE
Eero Sarinen för Knoll International, samt märkt N..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:55 -
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:00 -
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:15
-
8249 TEA TABLE
19th century. Diameter: 86 cm, height: cm, wear.
Auction ends
in a week
27 maj at 19:33 -
1015 DINNER TABLE
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sweden. 'Lovö', Nor..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:58 -
8237 COFFEE TABLE
Asia, med låda & glasskiva. Length: 138 cm, width:..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:32